پروازهای ارتباطی

پروازهای ارتباطی

اگر بعد از رسیدن به فرودگاه دبی قصد ادامه مسیر با پروازهای فلای دبی را دارید و یا بلیط خطوط هوایی دیگری را رزرو کرده اید، ما می توانیم در هر دو صورت شما را راهنمایی کنیم.

ادامه مسیر با یکی دیگر از پرواز های فلای دبی

بعد از ورود به دبی شما می توانید با استفاده از خدمات ارتباطی ما ، بدون نیاز به تحویل گرفتن بار خود و یا داشتن ویزای امارات با یکی دیگر از پرواز های فلای دبی به مسیر خود ادامه دهید.

برای مثال ، در صورتی که تصمیم گرفته اید از طریق دبی ، از تهران به دهلی سفر کنید. در زمان جستجو برای پرواز مورد نظر ، نقطه شروع و پایان سفر خود را مشخص نمایید . بدین ترتیب رزرو پرواز شما از تهران به دبی و ازدبی به دهلی صادر خواهد شد . شما می توانید بار خود را در تهران تحویل داده و در مقصد نهایی ( دهلی ) تحویل بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به بخش قوانین بار فلای دبی مراجعه فرمایید./p>

 ارتباط پروازها در دبی

بعد از ورود به دبی به کانتر ارتباطی فلای دبی ( Flydubai Connect Desk ) مراجعه فرمایید ، پرسنل کانتر کارت پرواز و مدارک شما را چک خواهند نمود

پرواز با Business Class

بدلیل اینکه این کلاس پرواز در تمامی پروازهای فلای دبی وجود ندارد ، شما تنها در برخی از پرواز های ارتباطی فلای دبی قادربه رزرو صندلی بیزینس کلاس خواهید بود.

تنها در صورتی که بیزینس کلاس در هر دو پرواز شروع و ادامه مسیر موجود باشد ، رزرو این کلاس پرواز امکان پذیر میباشد. در صورتی که در یکی از این دو پرواز امکان ارائه بیزینس کلاس وجود نداشته باشد فلای دبی قادر به صدور ترکیبی از کلاس های پروازی بیزینس و اکونومی نبوده و رزرو شما برای کل مسیر در کلاس پرواز اکونومی صادر خواهد شد .

ادامه مسیر ، از پرواز فلای دبی به پرواز Emirates

اگر شما بلیط خود را از Emirates تهیه نموده اید و قسمتی از پرواز شما با فلای دبی می باشد ، می توانید بار خود را در مقصد نهایی تحویل گرفته و نیازی به تحویل مجدد بار در دبی نمی باشد.

سفر شما

در برخی از فرودگاه ها مسافران کارت پروازی برای کل سفر دریافت می نمایند و در بعضی از فرودگاه ها کارت پرواز تنها برای سفر به دبی بطور جداگانه صادر شده و Emirates در دبی کارت پرواز دیگری برای ادامه مسیر به مسافر ارائه خواهد نمود.

لطفا توجه نمایید :

 • - درصورتی که نیاز به تغییر رزرواسیون خود دارید باید با دفاتر رزرواسیون Emirates تماس حاصل فرمایید.
 • در این نوع از پرواز های ارتباطی قوانین بار Emirates حکم فرما می باشد.
 • - به هنگام تحویل باردر فرودگاه دبی جهت پرواز ارتباطی چه پرواز شروع مسیر با فلای دبی بوده و یا Emirates ، مسافر باید مدارک معتبر و همچنین یک بلیط الکترونیک از Emirates همراه داشته باشد
 • برای مشخص شدن این نکته که در بخش پرواز با فلای دبی صندلی شما در کلاس اکونومی قرار دارد یا بیزینس باید با دفاتر Emirates تماس حاصل فرمایید.

ورود به دبی

اگر با یکی از پروازهای Emirates وارد دبی می شوید به بخش ترانسفر مرکزی ( Transfer desk K ) در ترمینال 3 مراجعه نمایید واگر با یکی از پروازهای فلای دبی وارد دبی می شوید به بخش ترانسفر ترمینال 2 مراجعه فرمایید.

در صورتی که در نقطه شروع سفر به شما کارت پرواز برای تمام سفر داده نشده بود همکاران ما در بخش ترانسفر یک کارت پرواز برای ادامه مسیر به شما ارائه خواهند داد.

ادامه مسیر با سایر خطوط هواپیمایی

برای اینچنین پروازهایی شما احتیاج به دو بلیط جداگانه دارید. یک بلیط از فلای دبی و یک بلیط از خط هواپیمایی دوم.

لطفا به خاطر داشته باشید:

 • پرواز ورودی به دبی باید حداقل سه ساعت قبل از پرواز دوم برنامه ریزی شده باشد. در این صورت مسافر باید حداقل 45 دقیقه زودتر از پرواز جهت پذیرش به کانترهای مربوطه مراجعه نماید. .
 • اگر روادید ورود به امارات متحده عربی را ندارید، فاصله زمانی بین دو پرواز شما حتما باید کمتر از 24 ساعت باشد.
 • بدون روادید امارات متحده عربی حق ترک فرودگاه را نخواهید داشت.

سفر شما

هنگامی که جهت پذیرش به کانتر مراجعه می نمایید، کارمند هواپیمایی را از پرواز ثانویه خود مطلع سازید. در این صورت حتما مدارک سفر و بلیط تایید شده خود را نشان دهید. پس از بررسی و تایید مدارک، چمدان شما تا مقصد دبی ارسال خواهد شد.

اگر ادامه مسیر شما با خط هوایی دیگری برنامه ریزی شده باشد، کارت پرواز دوم شما در سالن ورودی فرودگاه بین المللی دبی و در کانتر Dnata transfer desk صادر خواهد شد.

در دبی

هنگامی که به دبی می رسید به Dnata transfer desk مراجعه کنید و کارت پرواز دوم خود را دریافت نمایید. در اینجا چمدان شما برای ادامه مسیرتان برچسب خواهد خورد. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • بلیط ادامه مسیر و یا تاییدیه بلیط فلای دبی
 • مدارک مسافرتی معتبر در مقصد نهایی
 • رسید چمدان(در صورتی که در شروع سفر چمدانی تحویل داده باشید)

به دلیل تفاوت در میزان بار مجاز شرکت های هواپیمایی، ممکن است هزینه های اضافی از شما مطالبه گردد. لطفا شرایط حمل بار فلای دبی را مطالعه فرمایید. شرایط حمل بار فلای دبی .

اطلاعات ضروری

لطفا اطمینان حاصل فرمایید که فاصله زمانی کافی بین پروازهای شما در دبی وجود دارد.

فلای دبی مسئولیتی در قبال موارد زیر نخواهد داشت:

 • اگر به هر دلیل پرواز ادامه مسیر خود را از دست بدهید(حتی به دلیل تاخیر در پرواز فلای دبی)
 • هزینه های مازاد جهت ترانزیت در دبی
 • پرداخت هزینه های مربوط به استرداد مسافر به مبدا( در صورت عدم احراز شرایط ورود به مقصد نهایی)
 • جریمه مربوط به کمبود و یا عدم اعتبار مدارک مسافرتی

در صورت ادامه پرواز با سایر خطوط هواپیمایی، لطفا شرایط و قوانین را از نمایندگی آن استعلام فرمایید.