به بمبیی خوش آمدید

این شهر زمانی مرکز دریانوردی بریتانیا در هند بوده و امروزه این بندر مرکز اصلی تجاری و اقتصادی در هندوستان شناخته می شود. 

بمبئی قلب تپنده اقتصادی هند به شمار می رود. آسمان خراش های درخشان در کنار مجسمه های باشکوه بریتانیایی در خیابان های این شهر خودنمایی می نماید. بازار از دیگر جاذبه های این شهر 12 میلیون نفری به شمار می رود. 

این ابرشهر چند ملیتی، اقوام مختلفی را میزبانی می کند و علاوه بر آن قطب اصلی صنعت فیلم سازی پرزرق و برق این کشور معروف به بالیوود می باشد. 

مهم ترین فعالیت های توریستی و تفریحی در این شهر

  • بازدید از موزه ها و ساختمان های بمبئی  شما را به سفری در زمان خواهد برد. پیشنهاد ما به شما بازدید از دادگاه عالی بمبئی، موزه شاهزاده ولز، ایستگاه قطار ویکتوریا و تماشای شاهکار Gateway to India می باشد.
  • در هنگام بازدید از شهرک سینمایی بمبئی، فرصتی دیدار از لوکیشن فیلم ها و محل اقامت ستاره های بالیوود را از دست ندهید. اگر کمی خوش شانس باشید شاید بتوانید نقش کوچکی را نیز در یکی از فیلم های بالیوودی به دست آورید.
  • زمانی را نیز به بازدید از بزرگترین رختشورخانه روباز جهان  (Mahalaxmi Dhobi Ghat)اختصاص دهید و مطمئن باشید که عکس های جذابی از این گردش خواهید گرفت.
  • شهر بمبئی مملو از فروشندگان خیابانی غذا و نوشیدنیهای مشهور هندی است. مطمئن شوید که طعم  غذاهای مشهور این کشور را چشیده اید و لذت خوردن غذاهای کلاسیک هندی را تجربه نمایید. 
  • هیچ سفری به بمبئی بدون بازدید از بازار سنتی chor  کامل نیست. در این بازار می توانید برای خرید همه نوع وسیله، با فروشندگان چانه بزنید و تخفیف بگیرید.
  • در پایان یک روز شلوغ و هیجان انگیز پیشنهاد می کنیم شام سبکی را از فروشندگان خیابانی خریداری کنید و در شاحل سنی Juhu، Marine Drive و یا Chowpatty به تماشای غروب زیبای خورشید بنشینید. 

پیشنهاد ویژه برای مسافران

از قدیمی ترین معبد هندوستان که در 25 کیلومتری این شهر و در پارک ملی Sanjay Gandhi واقع شده است بازدید کنید. آرامش سحرآمیز این معبد در مقابل همهمه و شلوغی شهر بمبئی مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد.

اطلاعات فرودگاه

پروازهای فلای دبی به مسقط از طریق فرودگاه بین المللی این شهر انجام می شود. اطلاعات تکمیلی در این خصوص را از اینجا بگیرید. اطلاعات بیشتر