با مسقط آشنا شوید

با مسقط اشنا شوید

دیدار از مسقط همانند ورود به صحنه ای از داستان های هزارویک شب است. تمام ساختمان های این شهر به سبک سنتی این ناحیه ساخته شده است.

این شهر بین رشته کوه و دریا محصور شده است و محل اقامت پادشاه عمان نیز می باشد. برای لذت از بهترین سواحل خاورمیانه می توانید از شهر مسقط دیدن نمایید. در آرامش کامل در این شهر زیبا قدم بزنید، غذاهای خوشمزه آن را امتحان کنید و از برج و باروی این شهر که متعلق به قرن هفدهم است بازددید کنید. 

مهمترین فعالیت های توریستی و تفریحی در مسقط

    • مسجد جامع شهر مشهد در سال 2001 توسط سلطان قابوس افتتاح و با معماری مدرن خود چشم های بسیاری را به خود خیره کرد. صحن اصلی این مسجد با بزرگترین فرش جهان به مساحت 4200 مترمربع پوشیده شده است. 
    • بازار Muttrah  پاسخگوی تمام نیازهای شما خواهد بود. اگر به هدف خرید آنتیک به این بازار می روید، یا به دنبال لوازم برقی مدرن می گردید  یا حتی اگر دوست دارید ادویه جات محلی این کشور را برای دوستانتان به سوغات ببرید – تمام این اقلام در گوشه و کنار این بازار یافت می شود. از بازارچه طلا و جواهر نیز غافل نشوید. می توانید
    • سواحل زیبای مسقط و یا پارک های دیدنی این شهر را سوار بر یک اسب اصیل عربی سیاحت کنید. مدارس سوارکاری متعددی در انتظار شما خواهد بود.
    • برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ مسقط، سری به موزه Bait al-Baranda بزنید.  از دوران حیات دایناسورها تا تاریخ معاصر عمان، اطلاعات بسیار جالبی برای همه اقشار سنی در این موزه فراهم شده است. 

پیشنهاد ویژه برای توریست ها

برای رفت و آمد در مسقط می توانید تاکسی بگیرید و یا ماشین کرایه کنید. اکثر بازدیدکنندگان این شهر از تاکسی برای رفت و آمد استفاده می کنند. می توانید از تاکسی های عبوری در شهر استفاده کنید و یا از پذیرش هتل کمک بگیرید. همچنین شرکت های بین المللی اجاره خودرو در سطح شهر و فرودگاه مسقط مستقر هستند.برای اجاره ماشین باید حداقل 21 سال سن داشته باشید و همینطور گواهینامه بین المللی رانندگی ارانه نمایید. 

اطلاعات فرودگاه

پروازهای فلای دبی به مسقط از طریق فرودگاه بین المللی این شهر انجام می شود. اطلاعات تکمیلی در این خصوص را از اینجا بگیرید. اطلاعات بیشتر