به زاگرب خوش آمدید

زاگرب با ساختار تاریخی بخش شمالی و ترکیب اطریش – مجارستانی جنوبی ترکیب فوق العاده ای از فرهنگ و معماری اروپای شرقی و غربی می باشد .

این شهر پایتخت فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی کرواسی بوده و در عین حال که شهری پر انرژی می باشد از زیبایی تاریخی خاصی برخوردار است . در هر فصلی از سال که به زاگرب سفر نمایید چیز جدیدی برای بازدید خواهید داشت .

پرطرفدار ترین تفریحات موجود در زاگرب :

  •  اگر بازدید از موزه های خاص و متفاوت برای شما جذابیت دارد از موزه Broken Relationships واقع در قصر باروک کولمر زاگرب دیدن نمایید.
  •  راس ساعت 12 ظهر به برج Lotrščak  آمده و شاهد سنت شلیک توپ باشید .  نمادی از اولین شلیک گلوله توپ در زمان حمله ترک ها به زاگرب که گفته می شود در وسط میز غذای فرمانده ارتش دشمن فرود آمده و باعث شده تا نظر ترک ها نسبت به حمله به زاگرب عوض شود .
  •  اگر از دیدن هنر ، معماری و فیلم های مدرن لذت می برید از موزه هنرهای معاصر زاگرب که مهد فرهنگ مدرن آن می باشد بازدید نمایید. 
  •  شاید بازدید از یک قبرستان در راس لیست شما قرار نداشته باشد اما در صورتی که از Mirogoj بازدید نمایید نظر شما تغییر خواهد کرد. این مکان یکی از زیبا ترین قبرستان های اروپا محسوب شده و دیوارهای پوشیده از پیچک های سبز رنگ آن پنهان کننده بهشتی از مقبره ها ، مجسمه ها و دالان های موجود در این قبرستان است.
  •  در زیر چترهای قرمز رنگ بازار Dolac  واقع در میدان کلیسا به خرید میوه ، سبزیجات ، تخم مرغ های تازه و صنایع دستی چوبی بپردازید . تجار از سرتاسر کرواسی محصولات خانگی خود را برای عرضه به این بازار میاورند .
  • - برای تجربه یک طعم اصیل کرواسیایی در وعده صبحانه خود پنیر Paški sir را امتحان کنید .

نکاتی برای مسافران 

با طی کردن کمتر از 30 دقیقه می توانید از شهر تاریخی Samobor که متعلق به قرون وسطا می باشد دیدن نمایید. میدان اصلی این شهر مملو از کافه ها ، رستوران ها و فروشگاه های کوچک جذاب است . کیک های محلی این منطقه را امتحان کرده و از فروشگاه های فروش کریستال این شهر که از جاذبه های اصلی آن هستند دیدن نمایید .

اطلاعات فرودگاه

پروازهای فلای دبی به مسقط از طریق فرودگاه بین المللی این شهر انجام می شود. اطلاعات تکمیلی در این خصوص را از اینجا بگیرید. اطلاعات بیشتر